Strona główna Diagnostyka
prenatalna
USG ciąży
Echo serca płodu
USG 3D i 4D USG ogólne
i endokrynologiczne
Wolne DNA płodu Nasi lekarze Godziny przyjęć Ceny Kontakt
Sonomedika
Centrum medyczne dla Ciebie :)

Wolne DNA płodu - Czego dowiem się z wyników testu Panorama?

Wolne DNA płoduWynik testu Panorama zawiera spersonalizowana ocenę ryzyka oraz informuje, czy dziecku zagraża wysokie czy niskie ryzyko chorób, które wykrywa. Podobnie jak inne testy do badań przesiewowych, test Panorama nie zapewnia ostatecznego rozpoznania choroby.

JAKIE WYNIKI MOGĘ UZYSKAĆ Z TESTU PANORAMA?

Wynik „Niskie ryzyko”: Wynik niskie ryzyko wskazuje, że mało prawdopodobne jest by dziecko było dotknięte jednym ze stanów w panelu testu Panorama. Należy jednak pamiętać, że wynik niskiego ryzyka nie gwarantuje zdrowej ciąży, a Panorama nie jest testem diagnostycznym i dokonuje tylko badania przesiewowego pod kątem rożnych stanów.
Wynik „Wysokie ryzyko”: Wynik ten oznacza, że zachodzi podwyższone ryzyko występowania danego stanu u dziecka, ale nie jest to pewne. Jednoznaczne stwierdzenie występowania danego stanu u dziecka jest możliwe dzięki zastosowaniu badań inwazyjnych w trakcie ciąży, takich jak amniopunkcja lub pobranie fragmentu kosmówki (CVS), bądź badań przeprowadzonych po narodzeniu dziecka. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem na temat dostępnych dalszych badań.
Brak wyniku: W małym odsetku przypadków test Panorama może nie być w stanie uzyskać informacji z próbki krwi dostatecznych do określenia dokładnego wyniku. W takim przypadku może być konieczne pobranie drugiej próbki krwi (bez dodatkowych kosztów).

WIĘCEJ INFORMACJI

 
 
line