eRejestracja Strona główna Diagnostyka
prenatalna
USG ciąży
Echo serca płodu
USG 3D i 4D USG ogólne
i endokrynologiczne
Wolne DNA płodu Nasi lekarze Godziny przyjęć Ceny Kontakt
Sonomedika
Centrum medyczne dla Ciebie :)

USG GINEKOLOGICZNE

USG 3D i USG 4D ciąży

USG 3D i USG 4D ciąży 3 D (trójwymiar) to technika obrazowania przestrzennego płodu przy użyciu odpowiedniego aparatu USG (jest to obraz statyczny). 
4 D to technika przestrzennego obrazowania płodu w czasie rzeczywistym (obraz ruchomy). 

Czy badania trójwymiarowe wnoszą więcej informacji na temat budowy płodu niż klasyczna ocena dwuwymiarowa? Póki co – NIE. Narządy wewnętrzne płodu (na chwilę obecną) nadal oceniamy tradycyjnie. 3/4D pomaga z pewnością uwidocznić twarz, kształt rąk i nóg oraz tzw. powierzchnię płodu. 

Oczywiście nauka idzie naprzód i z pewnością znaczenie obrazowania trójwymiarowego zwiększy się także w II i III trymestrze tak jak aktualnie zwiększa się w ocenie w I trymestrze. 

Niewątpliwie największą zaletą tej techniki obrazowania płodu jest fakt łatwego rozpoznawania kształtów, gestów co stanowi zdecydowane ułatwienie w nawiązaniu więzi emocjonalnej między nienarodzonym dzieckiem a przyszłymi rodzicami. Nagranie takiego badania na płytę DVD jest niezapomnianą pamiątką ciąży. 

Trzeba tu zastrzec, że nie zawsze obrazowanie trójwymiarowe się udaję – niekorzystne ułożenie czy ustawienie płodu, mała objętość płynu owodniowego, słaba przezierność tkanek ciężarnej mogą w istotny sposób ograniczyć możliwości 3/ 4 D. Pocieszający jest też fakt, że zdecydowanie rzadziej przyczyny te przeszkadzają w ocenie budowy płodu tradycyjną techniką dwuwymiarową. 
zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie

Co powinniście wiedzieć na temat badania ginekologicznego USG?


USG Ginekologiczne w Sonomedika Łódź

USG Ginekologiczne - Jest to podstawowe badanie ultrasonograficzne, które pozwala na ocenę narządów płciowych wewnętrznych kobiety, takich jak macica, jajniki i jajowody. Badanie to jest nieinwazyjne i pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, takich jak torbiele, mięśniaki, zmiany endometrialne czy inne anomalie.

USG 3D i 4D w ciąży w Sonomedika Łódź

USG 3D i 4D w ciąży - To zaawansowane techniki ultrasonograficzne, które oferują trójwymiarowy obraz płodu, pozwalając na dokładniejszą ocenę jego rozwoju, struktury ciała oraz wykrywanie ewentualnych wad wrodzonych. USG 4D dodatkowo umożliwia obserwację ruchów płodu w czasie rzeczywistym, co daje przyszłym rodzicom niezapomniane doświadczenie wizualne.

USG 5D w ciąży w Sonomedika Łódź

USG 5D - Jest to najnowsza innowacja w ultrasonografii, która oprócz funkcji dostępnych w USG 4D, oferuje jeszcze lepszą jakość obrazu i szczegółowość, co znacząco ułatwia diagnostykę prenatalną. Technologia ta pozwala na jeszcze bardziej realistyczne doświadczenie wizualizacji płodu.

Jak się przygotować do badań:

Przed USG Ginekologicznym: Zazwyczaj zaleca się, aby pacjentka miała pełny pęcherz, co poprawia jakość obrazu ultrasonograficznego, chyba że lekarz zaleci inaczej. Przed USG 3D/4D i 5D w ciąży: Specjalne przygotowanie nie jest wymagane, jednak zaleca się, aby przed badaniem pacjentka zjadła lekki posiłek lub słodki napój, co może zwiększyć aktywność ruchową płodu, ułatwiając jego obserwację. Ważne jest, aby przed badaniem skonsultować się z lekarzem, który może udzielić dodatkowych wskazówek. W naszej przychodni ginekologicznej oferujemy kompleksową opiekę i zaawansowane badania diagnostyczne, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę naszym pacjentkom na każdym etapie ich życia. Nasz zespół doświadczonych ginekologów jest tutaj, aby wspierać, doradzać i zapewnić profesjonalną opiekę medyczną.
 
 
line