Strona główna Diagnostyka
prenatalna
USG ciąży
Echo serca płodu
USG 3D i 4D USG ogólne
i endokrynologiczne
Wolne DNA płodu Nasi lekarze Godziny przyjęć Ceny Kontakt
Sonomedika
Centrum medyczne dla Ciebie :)

CV i referencje - dr n. med. Piotr Hincz

Piotr Hincz
Jestem lekarzem ginekologiem-położnikiem od ponad 25 lat. Swoją karierę zawodową przez wiele lat łączyłem z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi, jednym z największych szpitali ginekologiczno-położniczych w Polsce. Tam zdobyłem kolejno 1 i 2 stopień specjalizacji z ginekologii i położ nictwa, a w roku 1998 obroniłem pracę doktorską dotyczącą diagnostyki porodów przedwczesnych. W roku 2016 uzyskałem również specjalizację z perinatologii, co było ukoronowaniem moich zawodowych zainteresowań związanych z patologią ciąży. Od listopada 2015 roku nie pracuję już w Instytucie CZMP, ale nadal tam kieruję pacjentki z regionu łódzkiego, które są w ciąży wysokiego ryzyka (czy to ze względu na matkę czy problemy z dzieckiem), a także pacjentki z problemami onkologicznymi.
Aktualnie w Łodzi współpracuję ściśle ze szpitalem położniczo-ginekologicznym Medeor. Jest to prywatny szpital, ale posiadający kontrakt z NFZ, zatem wszystkie zabiegi (i porody) tam wykonywane są bezpłatne dla pacjentek. W Medeorze wykonuję cięcia cesarskie (dla pacjentek ze wskazaniami do takiego rodzaju porodu) oraz zabiegi ginekologiczne, tam też kieruję też większość pacjentek do porodów naturalnych.
Od 2016 roku jestem także związany z Warszawą. Aktualnie pracuję w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka, gdzie przede wszystkim zajmuję sią patologią ciąży (prowadzę poradnię patologii ciąży i pracuję na oddziale) oraz wykonuję badania ultrasonograficzne. Współpracuję także z Kliniką Położnictwa i Perinatologii WUM (SPDSK), pełniąc tam dyżury.
Moje zainteresowania zawodowe dotyczą zarówno położnictwa ze szczególnym uwzględnieniem patologii ciąży, jak i ginekologii ogólnej; zajmuję się także diagnostyką i leczeniem problemów związanych z zajściem w ciążę. Wykonuję badania USG, zarówno ciąży jak i ginekologiczne. Posiadam certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz międzynarodowy certyfikat The Fetal Medicine Foundation (niezbędny do wykonywania badań prenatalnych).
 
 
line